Wycieczka do Wrocławia-Galeria
Nasze motto:
Jesteśmy szkołą, która pomaga zrozumieć świat!
Jest tylko jedna droga, która wiedzie człowieka do prawdziwej doskonałości: twarda szkoła życia.

Publiczna Szkoła w Żdżarach

Font Size

SCREEN

Cpanel

Wycieczka do Wrocławia-Galeria

Wycieczka do Wrocławia Uczniowie kl. V, VI, VII i VIII Szkoły Podstawowej w Żdżarach wraz z opiekunami byli na wycieczce we Wrocławiu.Pierwszym punktem wycieczki był Stadion Miejski. Po arenie chodziliśmy z przewodnikiem. Zwiedzanie zaczęliśmy od sali, gdzie organizowane są pomeczowe konferencje prasowe. Z sali konferencyjnej przeszliśmy do szatni zawodników Śląska Wrocław, a stamtąd wprost na murawę, tym samym wejściem, które wykorzystują piłkarze zaraz przed meczem. Później obejrzeliśmy loże VIP i klub biznesowy. Oczywiście również same trybuny. Przewodnik pokazał nam także celę, do której mogą trafić np. agresywni kibice.
Kolejnym punktem wycieczki było wyczekiwane przez wszystkich kino w galerii Wroclavia. Obejrzeliśmy film „Grinch - świąt nie będzie”.Grinch – to zielony stwór, który od lat mieszka z psem Maksem w jaskini z widokiem na pobliskie, pełne radości miasteczko Ktosiowo. Mieszkańcy tego miasteczka ze zniecierpliwieniem oczekują Świąt Bożego Narodzenia, ich sąsiad z góry Grinch, wręcz przeciwnie, planuje okraść domy z prezentów od Świętego Mikołaja…Uczniowie z wielkim zainteresowaniem śledzili przygody bohaterów.Następnie wybraliśmy się do Hydropolis, mieszczącego się w dawnych, ponad stuletnich zbiornikach wody przy ul. Na Grobli we Wrocławiu.Zwiedzanie tego ultranowoczesnego centrum wiedzy o wodzie, które jest jedynym takim obiektem w Polsce i jednym z nielicznych na świecie rozpoczęliśmy od projekcji filmu opowiadającego o powstaniu wody na Ziemi. Potem, podążając wzdłuż zamkniętego w podłodze półkilometrowego strumienia wody, przeszliśmy przez kolejne pomieszczenia poświęcone takim tematom jak: głębia oceanów, człowiek i woda, historia inżynierii wodnej, historie morskich zdobywców czy motyw wody w religiach.W dalszej części programu był przejazd kolejką linową POLINKA nad Odrą.


Redaktor artykułu:
mgr Piotr Zawada
Zdjęcia:
mgr Piotr Zawada

TO SIĘ WYDARZYŁO...

Jesteś tutaj: Home Multimedia Aktualna Galeria Zdjęć Wycieczka do Wrocławia-Galeria