Nasze motto:
Jesteśmy szkołą, która pomaga zrozumieć świat!
Jest tylko jedna droga, która wiedzie człowieka do prawdziwej doskonałości: twarda szkoła życia.

Publiczna Szkoła w Żdżarach

Font Size

SCREEN

Cpanel

Galeria Zdjęć 2015/2016

Rajd rowerowy-Galeria

Rajd rowerowy Uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej w Żdżarach wraz z opiekunami Lilą Zawadą i Piotrem Zawadą w dniach 6 i7 czerwca 2016 roku w ramach programu ,,Orienteering – sposób na zainteresowanie dzieci i młodzieży kulturą fizyczna i sportem’’ realizowanego przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Żdżary i Wiewiórka, a dofinansowanego przez Gminę Bolesławiec wybraliśmy się na rowerową wyprawę, której celem było poznanie dziejów Byczyny jak i Grodu Hrad oraz zdobycie punktów na trasie orienteeringowej ,,Gola’’. Pierwszego dnia wsiedliśmy na nasze dwukołowe rumaki i udaliśmy się do Byczyny, gdzie spotkaliśmy się ze wspaniałym człowiekiem – Zbigniewem Woźniakowskim, pasjonatem i znawcą dziejów Byczyny panem, który oprowadził nas po Byczynie i opowiedział o jej dziejach. Na Wzgórzu Krzyżowym, w pobliżu miejsca bitwy pod Byczyną zjedliśmy smaczną zupę i wyruszyliśmy do grodu Hradu, gdzie uczestniczyliśmy w historycznych lekcjach: nauki strzelania z łuku, rzucania nożami, toporami, uczyliśmy się pisać prawdziwymi gęsimi piórami, poznawaliśmy tańce średniowieczne i życie w dawnym grodzie. Po zajęciach pojechaliśmy do gospodarstwa agroturystycznego w Chróścinie ,,Bocianie Gniazdo”, prowadzonego przez panią Arletę Tuz-Karlińską, gdzie czekał na nas nocleg i przygotowane niespodzianki. Pozostawiliśmy rowery i przesiedliśmy się na słynny pojazd ,,banę”, którym pojechaliśmy na ognisko. Po powrocie do gospodarstwa rozpoczęła się dyskoteka, były tańce z różnych stron Polski i inne ciekawe zabawy. Jedliśmy bardzo dobre swojskie jadło i bawiliśmy się do późnych godzin nocnych. Zmęczeni i zadowoleni udaliśmy się na zasłużony odpoczynek. Spaliśmy w tak zwanej ,,Oborze”. Rano obudziło nas gruchanie gołębi i ćwierkanie ptaków. Po zjedzeniu solidnego śniadania każdy uczestniczył w nauce jazdy konnej i mogliśmy karmić zwierzęta. Gdy wybiła godzina 10 znów dosiedliśmy naszych ,,rumaków” i pojechaliśmy do lasu szukać punktów orienteeringowych, przy okazji zbieraliśmy dorodne jagody. Po uzupełnieniu (właściwie odciśnięciu) kart orienteeringowych zmęczeni, ale zadowoleni udaliśmy się do Bolesławca na zamówione duże pizzy. W drodze zwiedzaliśmy zabytkowy kościół w Chróścinie, a w Koloni Bolesławiec-Chróścin oglądaliśmy pozostałości po starym żydowskim cmentarzu. Po dotarciu do naszej gminnej miejscowości raczymy się pysznymi pizzami. Po posiłku i krótkim odpoczynku wracamy do Żdżar. Jesteśmy zmęczeni ale i szczęśliwi, że to co zaplanowaliśmy udało nam się zrealizować. Teraz zbieramy siły na następny rajd, który czeka nas jeszcze w lipcu.

Redaktor artykułu:
mgr Piotr Zawada,mgr Lila Zawada
Zdjęcia:
mgr Piotr Zawada,mgr Lila Zawada

Wycieczka Żdżary - Warszawa-Galeria

Wycieczka Żdżary - Warszawa Czerwiec to miesiąc podsumowujący naukę w szkołach, a jednocześnie miesiąc różnorakich wycieczek. Dnia 16 i 17 czerwca uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Żdżarach wybrali się na planowaną od dawna wycieczkę do Warszawy. Podczas 2 - dniowego pobytu czas mieliśmy zapełniony od rana do późnych godzin popołudniowych. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od pięknego Parku Wilanowskiego, gdzie zobaczyliśmy ogrody: włoski, angielski i różany. Widzieliśmy geometryczne układy o bukszpanowych obwódkach, które otaczają trawniki, fontanny i kwiatowe kompozycje, uderzył nas zapach różnokolorowych i różno odmianowych róż. Podziwialiśmy Zamek Królewski ze wszystkimi swoimi wspaniałościami, Stare Miasto, pomnik Małego Powstańca, przeszliśmy się po salach Pałacu Kultury i Nauki, obowiązkowo wjechaliśmy na 30 piętro, gdzie na wysokości 114 m znajduje się galeria, z której oglądaliśmy panoramę Warszawy. Widok zapiera dech w piesiach. Odwiedziliśmy firmę Bliklego, gdzie zobaczyliśmy jak powstają cukiernicze pyszności oraz uczestniczyliśmy w warsztatach cukierniczych, podczas których każde dziecko miało możliwość zrobienia swojego rogalika z konfiturą różaną, nadziewaliśmy pączki przeznaczone do degustacji, robiliśmy cukrowe dekoracje i próbowaliśmy wspaniałych lodów. Widzieliśmy zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza i spacerowaliśmy po Królewskich Łazienkach. Z zachwytem wspominamy pobyt na stadionie Legii, gdzie na trybunach mogliśmy poczuć się jak kibice, a w szatni jak zawodnicy. Może któryś z naszych uczniów w przyszłości zostanie zawodnikiem Legii. I tak wycieczka dobiegła końca, wszystkim było żal opuszczać naszą piękną stolicę, ale czas było wracać do domu. W autobusie wszyscy zregenerowali swoje siły po wyczerpujących atrakcjach Warszawy, zaczęli śpiewać piosenki i oglądać zakupione pamiątki. Wycieczka była bardzo udana – będziemy mieli co wspominać.

Redaktor artykułu:
mgr Lila Zawada
Zdjęcia:
mgr Piotr Zawada

Policjant w szkole-Galeria

Policjant w szkole 15 czerwca b.r. dzielnicowy mł. asp.Damian Pawlak odwiedził dzieci w naszej szkole i przedszkolu. Przypomniał o zbliżających się wakacjach i warunkach bezpiecznego odpoczynku, bezpiecznego poruszania się po drogach - pieszych i rowerzystów, prawidłowego korzystania z urządzeń domowych i gospodarskich, właściwego zachowania się wobec nieznajomych.

Redaktor artykułu:
mgr Piotr Zawada
Zdjęcia:
mgr Piotr Zawada

Gminny Turniej Orienteeringowy-Galeria

Gminny Turniej Orienteeringowy Dnia 21 czerwca 2016 roku w ramach programu ,,Orienteering – sposób na zainteresowanie dzieci i młodzieży kulturą fizyczną i sportem’’ realizowanego przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Żdżary i Wiewiórka, a dofinansowanego przez Gminę Bolesławiec odbył się II Gminny Turniej Orienteeringowy dla klas IV-VI szkół podstawowych i klas I- III gimnazjum z terenu naszej gminy. Wszyscy uczniowie zgromadzili się w Żdżarskim Lesie, gdzie rozpoczęły się zawody. Każda drużyna dostała mapę i wyruszyła w trasę. Trzyosobowe drużyny startowały co dwie minuty i szukały wyznaczonych punktów. Przy niektórych punktach były do wykonania dodatkowe zadania. Po przybyciu wszystkich grup na wyznaczone miejsce organizatorzy podliczali punkty za czas przebycia tras, prawidłowość odszukanych i odznaczonych na kartach startowych punktów i wykonanie zadań dodatkowych, a uczestnicy odbudowywali swoje siły, jedząc pyszny żurek.
Punktacja przedstawia się następująco:

W kategorii Szkół Podstawowych:
I miejsce zdobyła drużyna z Publicznej Szkoły Podstawowej w Żdżarach (Miłosz Cierkasz, Kacper Łabędzki i Klaudia Tomczak);

II miejsce zdobyła drużyna z Publicznej Szkoły Podstawowe w Mieleszynie (Monika Wypych, Roksana Jaśniak i Jesica Glińska);

III miejsce zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Bolesławcu (Dominika Jagieła, Dominik Gasztych i Kacper Szczepanik).
W tej kategorii przyznano wyróżnienie dla drużyny z Publicznej Szkoły Podstawowej w Chróścinie (Jakub Góral, Daria Góral i Norbert Piasta).

W kategorii Gimnazjum:
I miejsce klasa II z Publicznego Gimnazjum w Bolesławcu (Marcel Kulak, Piotr Jagieła i Kamil Żurek);

II miejsce klasa I z Publicznego Gimnazjum w Bolesławcu (Łukasz Jakóbczyk, Radosław Jagieła i Michał Pietras);

III miejsce klasa III z Publicznego Gimnazjum w Bolesławcu (Bartosz Adamski, Mikołaj Strzelecki i Krzysztof Biela).

Wszystkie drużyny biorące udział w turnieju otrzymały puchary, a uczestnicy pamiątkowe dyplomy.


Redaktor artykułu:
mgr Lila Zawada
Zdjęcia:
mgr Piotr Zawada

Rajd orienteeringowy-Galeria

Rajd orienteeringowy 6 czerwca b.r. uczniowie klasy czwartej i piątej naszej szkoły uczestniczyli w rowerowym rajdzie orienteeringowym na trasie ,,Gola''. Dla uczniów z klasy czwartej był to pierwszy wyjazd związany z orienteeringiem, jednak uczniowie z klasy piątej zaznajomieni z zabawą w orienteering pomagali młodszym kolegom i przekazywali im praktyczne rady. Niestety kolejny raz zauważyliśmy, że wandale nadal niszczą słupki i perforatory na punktach orienteeringowych. Podczas odpoczynków poznawaliśmy dzieje Pałacu Łopuchina i pobliskiej cerkwi. Po kilku godzinach zabawy dzieci nieco zmęczone, ale ze smakiem jadły ciepły posiłek dostarczony do lasu. Po regeneracji sił kontynuowaliśmy poszukiwanie punktów. Czas szybko mijał i późnym popołudniem musieliśmy zakończyć zabawę i wyruszyć w drogę powrotną do Żdżar.

Rajd był zorganizowany w ramach programu: ,,Orienteering - sposób na zainteresowanie dzieci i młodzieży kulturą fizyczną i sportem'' realizowanego przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Żdżary i Wiewiórka, a dofinansowany przez Gminę Bolesławiec.


Redaktor artykułu:
mgr Piotr Zawada
Zdjęcia:
mgr Piotr Zawada

TO SIĘ WYDARZYŁO...

Jesteś tutaj: Home Multimedia Aktualna Galeria Zdjęć Galeria Zdjęć 2015/2016