Rekolekcje wielkopostne w szkole i przedszkolu

Rekolekcje wielkopostne w szkole i przedszkolu

sadzenie W okresie Wielkiego Postu w 2019 r. dla dzieci Publicznej Szkoły Podstawowej i Publicznego Przedszkolan w Żdżarach rekolekcje prowadził ks. Adam Sośnicki proboszcz parafii św. Bartłomieja Apostoła w Żdżarach. Na kolejnych spotkaniach dzieci wspólnie zdobiły jajka wielkanocne, ale również poznały znaczenie symbolu samego jajka i świąt Wielkiej Nocy . Ukoronowaniem było śniadanie wielkanocne, zorganizowane dla wszystkich uczniów, gdzie oprócz strawy duchowej można było skosztować pysznego żurku czy też babeczek wielkanocnych, a także podzielić się z kolegami jajkami wielkanocnymi i przypomnieć sobie o dawnych tradycjach i zwyczajach wielkanocnych naszych przodków.

Jesteś tutaj: Home Aktualności Rekolekcje wielkopostne w szkole i przedszkolu