Teatrzyk w Szkole i Przedszkolu
Nasze motto:
Jesteśmy szkołą, która pomaga zrozumieć świat!
Jest tylko jedna droga, która wiedzie człowieka do prawdziwej doskonałości: twarda szkoła życia.

Publiczna Szkoła w Żdżarach

Font Size

SCREEN

Cpanel

Teatrzyk w Szkole i Przedszkolu

Teatrzyk w Szkole i Przedszkolu Dzieci z przedszkola i szkoły uczestniczyły w przedstawieniu teatralnym: ,,Smerfy – zaczarowany medalion”. Aktorzy wcielili się w znane postacie Smerfów, które zostały zaczarowane i zmienione przez zagubiony medalion. W nowej odsłonie zachowania się można było zobaczyć Smerfetkę, Gadułę, Ważniaka, Zgrywusa, Osiłka i wielu innych oraz Czarownicę, której pomagał Gargamel i Klakier, oczywiście ci dwaj tylko w jednym celu ,,pomagali, aby wreszcie złapać Smerfy.

Interaktywne przedstawienie, gdzie dzieci uczestniczyły w kreowaniu poszczególnych postaci, a dodatkowo pojawiające się marionetki Smerfów wzmacniały doznania dzieci. Aktorzy zachęcali uczniów do udziału w przedstawieniu i wspólnej zabawy: śpiewu i wykonywaniu różnych figur ćwiczeniowych.

Przedstawienie było zrealizowane w ramach zadania publicznego ,,Upowszechnianie działań z zakresu kultury i edukacji w Gminie Bolesławiec w 2019 roku’’ i dofinansowane przez Gminę Bolesławiec w ramach programu: ,,Rozwijanie postaw patriotycznych i kulturowych wśród dzieci i młodzieży Gminy Bolesławiec’’ - zgłoszonego przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Żdżary i Wiewiórka.


Redaktor artykułu:
mgr Piotr Zawada
Zdjęcia:
mgr Piotr Zawada

 

TO SIĘ WYDARZYŁO...

Jesteś tutaj: Home Aktualności Teatrzyk w Szkole i Przedszkolu