Dzień budyniu
Nasze motto:
Jesteśmy szkołą, która pomaga zrozumieć świat!
Jest tylko jedna droga, która wiedzie człowieka do prawdziwej doskonałości: twarda szkoła życia.

Publiczna Szkoła w Żdżarach

Font Size

SCREEN

Cpanel

Dzień budyniu

Dzień budyniu 31 marca jest ogłoszony Światowym Dniem Budyniu. To dobra okazja, aby zasmakować tego dobrego deseru. W związku z tym, że 31 przypada w niedzielę Samorząd Uczniowski Publicznej Szkoły Podstawowej w Żdżarach wpadł na pomysł, aby w piątek 29 marca 2019 roku zorganizować degustację tego smakołyku. Budyń jest smaczną przekąską, która zazwyczaj pojawia się, jako podwieczorek. Deser ten jest lubiany zarówno przez dzieci, jak i dorosłych. Dlatego przedszkolaki na równi z dziećmi szkolnymi uczciły, to budyniowe święto i delektowały się budyniem polanym sokiem malinowym. Degustacja mogła się odbyć dzięki uprzejmości naszej Pani kucharki, która przygotowała ten pyszny smakołyk, za co gorąco jej dziękujemy.
Redaktor artykułu:
mgr Lila Zawada
Zdjęcia:
mgr Piotr Zawada

 

TO SIĘ WYDARZYŁO...

Jesteś tutaj: Home Aktualności Dzień budyniu