Dzień budyniu

Dzień budyniu

Dzień budyniu 31 marca jest ogłoszony Światowym Dniem Budyniu. To dobra okazja, aby zasmakować tego dobrego deseru. W związku z tym, że 31 przypada w niedzielę Samorząd Uczniowski Publicznej Szkoły Podstawowej w Żdżarach wpadł na pomysł, aby w piątek 29 marca 2019 roku zorganizować degustację tego smakołyku. Budyń jest smaczną przekąską, która zazwyczaj pojawia się, jako podwieczorek. Deser ten jest lubiany zarówno przez dzieci, jak i dorosłych. Dlatego przedszkolaki na równi z dziećmi szkolnymi uczciły, to budyniowe święto i delektowały się budyniem polanym sokiem malinowym. Degustacja mogła się odbyć dzięki uprzejmości naszej Pani kucharki, która przygotowała ten pyszny smakołyk, za co gorąco jej dziękujemy.
mgr Lila Zawada

Jesteś tutaj: Home Aktualności Dzień budyniu