Dzień eksperymentów
Nasze motto:
Jesteśmy szkołą, która pomaga zrozumieć świat!
Jest tylko jedna droga, która wiedzie człowieka do prawdziwej doskonałości: twarda szkoła życia.

Publiczna Szkoła w Żdżarach

Font Size

SCREEN

Cpanel

Dzień eksperymentów

Dzień eksperymentów 14 lutego 2019 r., czwarty dzień ferii zimowych w Publicznej Szkole w Żdżarach przebiegał pod hasłem eksperymentów. Zabawa i nauka były głównymi zadaniami uczniów. Zapoznawali się podstawowymi zasadami fizyki i chemii, poznawali wyjaśnienia pospolitych zjawisk, z którymi mamy codziennie kontakt. Forma warsztatów umożliwiała ciągły udział uczniów w badaniu, wykonywaniu zadań i również samodzielnym przeprowadzaniu i wyjaśnianiu kolegom zjawisk przyrodniczych.

Zabawy z suchym lodem, z magnetyzmem, napięciem powierzchniowym substancji, wymianą gazową, wytrącaniem się substancji, rozpuszczaniem, topnieniem, zamarzaniem skupiały uwagę dzieci. Zapoczątkowanie zajęć piciem coli z zawartością suchego lodu i widowiskową reakcją, liczne, czasem wielobarwne eksperymenty, tak zainteresowały uczestników, iż niechętnie przyjęli fakt zakończenia spotkania.


Dwoje uczniów: Natalia i Błażej szczególnie zaangażowali się w zajęcia, osobiście w domu przygotowali pokazy i je przeprowadzili i omówili dla rówieśników. Wykazali się dużą wiedzą i pomysłowością, za co koledzy podziękowali im brawami.

Redaktor artykułu:
mgr Piotr Zawada
Zdjęcia:
mgr Piotr Zawada

 

TO SIĘ WYDARZYŁO...

Jesteś tutaj: Home Aktualności Dzień eksperymentów