Pierwszy dzień ferii zimowych

Pierwszy dzień ferii zimowych

Pierwszy dzień ferii zimowych 11 lutego b.r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Żdżarach uczniowie uczestniczyli w warsztatach heraldycznych. Dowiadywali się o pochodzeniu herbów, znakach i kolorach heraldycznych, symbolice herbowej. Poznali znaczenie poszczególnych elementów i kolorów w herbie Gminy Bolesławiec, ich uzasadnieniu historycznym. Samodzielnie mogli pomalować gipsowe odlewy herbu naszej gminy.
W drugiej części zajęć odbyły się warsztaty ceramiczne. Dzieci pracowały nad ceramiczną biżuterią i ceramicznymi portretami. Z pieczołowitością każdy projektował wisiory i figurki z gliny. Największe emocje wywoływały wykonywane portrety – maski i późniejsze ich malowanie.

Jesteś tutaj: Home Aktualności Pierwszy dzień ferii zimowych