Pieczemy pierniczki
Nasze motto:
Jesteśmy szkołą, która pomaga zrozumieć świat!
Jest tylko jedna droga, która wiedzie człowieka do prawdziwej doskonałości: twarda szkoła życia.

Publiczna Szkoła w Żdżarach

Font Size

SCREEN

Cpanel

Pieczemy pierniczki

Pieczemy pierniczki Już niedługo święta Bożego Narodzenia, a więc czas świątecznych wypieków, ubierania choinki i innych świątecznych przygotowań. I ta przedświąteczna atmosfera udzieliła się również uczniom klasy pierwszej Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Żdżarach, którzy w dniu 18 grudnia zamienili się w małych piekarzy. Dzieci przyszły do szkoły zaopatrzone w fartuszki, wałki, foremki do wykrawania ciasteczek-pierników. Z wielkim zapałem wałkowały przygotowane przez panią wychowawczynię ciasto, wycinały swoje ulubione kształty i obserwowały proces pieczenia pierniczków. Upieczone smakołyki dekorowały jadalnymi ozdobami. Wszyscy z zapartym tchem czekali na możliwość spałaszowania swojego pierniczka, który to wyglądem i zapachem zachęcał do tego. Upieczone pierniczki dzieci zabrały do domu, aby obdarowań nimi bliskich. Pieczenie sprawiło uczniom wiele radości i było praktycznym utrwaleniem tradycji Bożego Narodzenia. Kolejne wypieki już za rok.

Redaktor artykułu:
mgr Lila Zawada
Zdjęcia:
mgr Piotr Zawada

TO SIĘ WYDARZYŁO...

Jesteś tutaj: Home Aktualności Pieczemy pierniczki