W Szklanym Świecie bombki

W Szklanym Świecie bombki

W Szklanym Świecie bombki Dnia 30 listopada 2018r. uczniowie z klas 0-IV Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Żdżarach udały się do Szklanego Świata w Krośnicach. Wycieczka miała na celu zapoznanie uczniów z procesem powstawania ozdób choinkowych. Dzieci mogły zobaczyć jak powstaje ta piękna i krucha ozdoba. Wycieczkę rozpoczęliśmy od dmuchalni, która jest pierwszym etapem powstawania bombek. Ze zwykłej szklanej rurki nagrzanej do odpowiedniej temperatury powstają grzybki, łabędzie, szklane kule itp. Następnie udaliśmy się do srebrarni, gdzie zobaczyliśmy jak zwykłe szkło zamienia się w srebrne cudo. Kolejnym etapem była dekoratornia, w której podczas malowania, posypywania powstają prawdziwe dzieła sztuki. Było co podziwiać. Pani pokazała nam bombki, te dawne, jak i te najnowsze, były zwierzątka, owoce, postacie z bajek, każda była niepowtarzalna. Następnym punktem były warsztaty malowania swojej własnej bombki. Tutaj dzieci pokazały swoją kreatywność. Na zakończenie zwiedzania każde dziecko otrzymało bombkę przez siebie pomalowaną oraz bombkę z własnym imieniem. Do domu wróciliśmy zadowoleni i wprowadzeni w czar świąt Bożego Narodzenia.Wycieczka wszystkim bardzo się podobała.

mgr Lila Zawada

Jesteś tutaj: Home Aktualności W Szklanym Świecie bombki