Dzień pomarańczowy w Przedszkolu
Nasze motto:
Jesteśmy szkołą, która pomaga zrozumieć świat!
Jest tylko jedna droga, która wiedzie człowieka do prawdziwej doskonałości: twarda szkoła życia.

Publiczna Szkoła w Żdżarach

Font Size

SCREEN

Cpanel

Dzień pomarańczowy w Przedszkolu

Dzień pomarańczowy w Przedszkolu Dzień 23 listopada 2018 r. dla przedszkolaków w Żdżarach był dniem szczególnym, bo zdrowym i „misiowym”. Dzieci wysłuchały opowiadania o królewnie Klementynce, która nie lubiła warzyw, ale dzięki Kotowi Leonowi i jego magicznej mocy mogła poznać ich smak i je polubić. Ponadto przedszkolaki utrwaliły wartości odżywcze warzyw, szczególnie marchewki i dyni. Mogły także ich spróbować. Następnie omawiały sposoby wykorzystania tych warzyw w różnych potrawach. Na koniec zajęć dzieci wykonały pracę plastyczną różnymi technikami nt. „Dynia” i „Marchewka”. Po pracy wszyscy ze smakiem częstowali się mandarynkami i pili marchewkowy sok.
Po takiej dawce witamin, śmiechu i zabawy dzieci w grupach wykonały jeszcze jedną pracę plastyczną - plakaty pluszowego misia. W tym dniu przyniosły ze sobą, te przytulanki, niektóre małe, średnie i duże, ale każde piękne i wyjątkowe. Nie zabrakło też ,,misiowych’’ zabaw.

Redaktor artykułu:
mgr Alicja Kaczmarzyk
Zdjęcia:
mgr Piotr Zawada

TO SIĘ WYDARZYŁO...

Jesteś tutaj: Home Aktualności Dzień pomarańczowy w Przedszkolu