11 listopada
Nasze motto:
Jesteśmy szkołą, która pomaga zrozumieć świat!
Jest tylko jedna droga, która wiedzie człowieka do prawdziwej doskonałości: twarda szkoła życia.

Publiczna Szkoła w Żdżarach

Font Size

SCREEN

Cpanel

11 listopada

11 listopada 11 listopada to symboliczna data obchodzenia Narodowego Święta Niepodległości. Właśnie tego dnia w 1918 roku odrodziło się państwo polskie po 123 latach niewoli. W tym roku obchodzimy 100 rocznicę odzyskania naszej wolności. Aby uczcić ten dzień uczniowie klasy ósmej Szkoły Podstawowej w Żdżarach przygotowali inscenizację słowno- muzyczną pod tytułem ,,Jaś data historyczna”. Na początku wszyscy odśpiewali hymn państwowy, następnie pan dyrektor Piotr Zawada przybliżył wszystkim historię Polski, jej walki o niepodległość jak również historię dnia – dnia o którym wszyscy pamiętamy i cieszymy się, że możemy żyć, pracować i uczyć się w wolnej niepodległej Ojczyźnie. Uczniowie nie zawsze rozumieją istotę tego wielkiego narodowego święta, dlatego zorganizowana uroczystość to pouczającą lekcja polskiej historii i patriotyzmu. Uczniowie odgrywając scenkę, recytując patriotyczne wiersze i śpiewając pieśni obrazowali ten jakże ważny dla Polaków czas. Młodzież po raz kolejny pokazała jak wielkim skarbem jest nasza narodowa suwerenność i jaką cenę zapłaciły za nią minione pokolenia. Na zakończenie wszyscy odśpiewali Rotę.
Redaktor artykułu:
mgr Lila Zawada
Zdjęcia:
mgr Piotr Zawada

TO SIĘ WYDARZYŁO...

Jesteś tutaj: Home Aktualności 11 listopada