Spotkanie z kolejarzem
Nasze motto:
Jesteśmy szkołą, która pomaga zrozumieć świat!
Jest tylko jedna droga, która wiedzie człowieka do prawdziwej doskonałości: twarda szkoła życia.

Publiczna Szkoła w Żdżarach

Font Size

SCREEN

Cpanel

Spotkanie z kolejarzem

Spotkanie z kolejarzem Pan Józef Kołodziej, zawiadowca ds. inżynierii ruchu sekcja eksploatacji w Kluczborku PKP Polska Linie Kolejowe S.A. przedstawiał dzieciom z przedszkola i uczniom ze szkoły podstawowej zasady bezpiecznego korzystania z przejść, przejazdów torowych, zachowania się na stacjach i peronach kolejowych.
Na spotkaniu dzieci dowiedziały się o pracy na kolei, prowadzeniu lokomotyw, działaniu zapór na przejazdach (tzw. szlabanów),oznakowaniach na torowiskach i znakach informacyjno-ostrzegawczych ustawianych na drogach w pobliżu przejazdów, o właściwym zachowaniu się w wagonach podczas przejazdów.Pan Józef poinformował także o skutkach nieostrożności i lekkomyślności w korzystaniu z urządzeń kolejowych, o tragicznych wypadkach związanych z wtargnięciem na przejazdy kolejowe.Duże zainteresowanie, zwłaszcza w klasach starszych, budziły wiadomości związane z uzyskaniem zawodu kolejarza, kierunkami kształcenia, warunkami pracy i oczywiście z lokalizacją i zasadami przyjmowania do szkół kolejowych.


Redaktor artykułu:
mgr Piotr Zawada
Zdjęcia:
mgr Piotr Zawada

TO SIĘ WYDARZYŁO...

Jesteś tutaj: Home Aktualności Spotkanie z kolejarzem