Ślubowanie w Szkole
Nasze motto:
Jesteśmy szkołą, która pomaga zrozumieć świat!
Jest tylko jedna droga, która wiedzie człowieka do prawdziwej doskonałości: twarda szkoła życia.

Publiczna Szkoła w Żdżarach

Font Size

SCREEN

Cpanel

Ślubowanie w Szkole

Święto Chłopców w Szkole ,,Szkoła drzwi swe otwiera gościnnie.
Szkoła dzisiaj serdecznie Was przyjmie!''

Jedną z piękniejszych uroczystości odbywających się w naszej szkole jest przyjęcie najmłodszych w poczet uczniów Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Żdżarach. Dnia 5 października odbyła się wspaniała uroczystość ślubowania uczniów klasy pierwszej. Było to ważne wydarzenie, zarówno dla tych najmłodszych, jak i dla ich rodziców. Na uroczystość przybyli uczniowie ze szkoły i dzieci z przedszkola, Grono Pedagogiczne oraz Rodzice uczniów. Wszystkich zebranych powitał dyrektor szkoły Pan Piotr Zawada.
Zanim pierwszoklasiści zostali oficjalnie przyjęci do braci uczniowskiej, ciepłymi słowami powitali ich starsi uczniowie oraz duszek szkoły Aplaus. Uczniowie w wielkim przejęciem prezentowali zdobyte wiadomości i umiejętności, śpiewali piosenki, recytowali wiersze i odpowiadali na zadawane pytania. Wszystkim zgromadzonym na sali pokazali co potrafią i czego się nauczyli. Obiecali że będą pamiętać o nowych obowiązkach przez cały rok, jak również będą wypełniać je sumiennie i z ochotą. Po części artystycznej aktu pasowania na ucznia symbolicznym ołówkiem dokonał dyrektor szkoły. Pierwszoklasiści zostali obdarowani pamiątkowymi dyplomami, plakietkami i słodkimi rożkami.
Uczniom życzymy, by ośmioletni okres nauki w naszej szkole był zawsze tak radosny, jak dzień pasowania, życzymy wielu wspaniałych przeżyć, zarówno podczas zdobywania nowych wiadomości i umiejętności jak również podczas zabaw i wycieczek.


Redaktor artykułu:
mgr Lila Zawada
Zdjęcia:
mgr Piotr Zawada

TO SIĘ WYDARZYŁO...

Jesteś tutaj: Home Aktualności Ślubowanie w Szkole