Aktualności
Nasze motto:
Jesteśmy szkołą, która pomaga zrozumieć świat!
Jest tylko jedna droga, która wiedzie człowieka do prawdziwej doskonałości: twarda szkoła życia.

Publiczna Szkoła w Żdżarach

Font Size

SCREEN

Cpanel

ROBIMY WIOSENNE KANAPKI

ROBIMY WIOSENNE KANAPKI Przedszkolaki z Przedszkola w Żdżarach podjęły wielkie wyzwanie – postanowiły zrobić pyszne, zdrowe, kolorowe, wiosenne kanapki.   Na stołach zagościły świeże warzywa: sałata, rzodkiewka, pomidor, ogórki, a także szczypiorek.    Wszystkie dzieci z wielkim zaangażowaniem, samodzielnie układały warzywa tworząc na kanapkach bardzo ciekawe kompozycje. Przygotowane kanapki wyglądały naprawdę smakowicie – nic więc dziwnego, że po kulinarnej przygodzie znikły z talerzy bardzo szybko, bo przecież każdy z nas wie, że najlepiej smakują kanapki wykonane własnoręcznie.
Redaktor artykułu:
mgr Alicja Kaczmarzyk
Karolina Patyk
Zdjęcia:
mgr Piotr Zawada

 

KAPELUSZ PANI WIOSNY-KONKURS

Turniej Pożarniczy

Turniej Pożarniczy 7 marca 2019 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Żdżarach rozegrano eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ,,Młodzież Zapobiega Pożarom’’. Rywalizacja odbyła się w dwóch kategoriach: do szóstej klasy szkoły podstawowe i klasy siódme, ósme szkoły podstawowe i gimnazjum.

Druhowie strażacy z OSP ze Żdżar przygotowali pytania. Uczniowie rozwiązywali test. W kategorii pierwszej wyłoniono zwycięzców: z klasy szóstej – Hanna Habelska, Wiktoria Śmiałek, Oliwia Pietras, Piotr Kucharski i Zofia Mendel. W grupie starszej: z klasy siódmej – Błażej Pietras, Szymon Wieczorek, z klasy ósmej – Dominika Cierkosz, Miłosz Cierkosz i Klaudia Tomczak.

Wszyscy zwycięzcy będą reprezentowali nasza szkołę w zawodach gminnych
Druhowie: Klemens Cierkosz, Marcin Mania i Kamil Cyga dla wszystkich uczestników turnieju przygotowali słodkie niespodzianki.

Redaktor artykułu:
mgr Piotr Zawada
Zdjęcia:
mgr Piotr Zawada

 

Tłusty Czwartek

Tłusty Czwartek W Tłusty Czwartek, w szkole i przedszkolu w Żdżarach, zgodnie z tradycją objadaliśmy się pączkami.Dzięki Radzie Rodziców, tak słodki prezent rozweselił wszystkie dzieci.
Redaktor artykułu:
mgr Piotr Zawada
Zdjęcia:
mgr Piotr Zawada

 

Dzień eksperymentów

Dzień eksperymentów 14 lutego 2019 r., czwarty dzień ferii zimowych w Publicznej Szkole w Żdżarach przebiegał pod hasłem eksperymentów. Zabawa i nauka były głównymi zadaniami uczniów. Zapoznawali się podstawowymi zasadami fizyki i chemii, poznawali wyjaśnienia pospolitych zjawisk, z którymi mamy codziennie kontakt. Forma warsztatów umożliwiała ciągły udział uczniów w badaniu, wykonywaniu zadań i również samodzielnym przeprowadzaniu i wyjaśnianiu kolegom zjawisk przyrodniczych.

Zabawy z suchym lodem, z magnetyzmem, napięciem powierzchniowym substancji, wymianą gazową, wytrącaniem się substancji, rozpuszczaniem, topnieniem, zamarzaniem skupiały uwagę dzieci. Zapoczątkowanie zajęć piciem coli z zawartością suchego lodu i widowiskową reakcją, liczne, czasem wielobarwne eksperymenty, tak zainteresowały uczestników, iż niechętnie przyjęli fakt zakończenia spotkania.

Czytaj więcej...

TO SIĘ WYDARZYŁO...

Jesteś tutaj: Home Aktualności