Aktualności
Nasze motto:
Jesteśmy szkołą, która pomaga zrozumieć świat!
Jest tylko jedna droga, która wiedzie człowieka do prawdziwej doskonałości: twarda szkoła życia.

Publiczna Szkoła w Żdżarach

Font Size

SCREEN

Cpanel

OGŁOSZENIE

Wycieczka Pszczyna-Oświęcim

Wycieczka Pszczyna-Oświęcim 26 kwietnia b.r. uczniowie klas starszych Publicznej Szkoły Podstawowej w Żdżarach wyruszyli na wycieczkę autokarową. Pierwszym etapem wyjazdu był Pałac Hochbergów. Poznawanie dziejów rezydencji rozpoczęliśmy od podziwiania korytarza, sieni wjazdowej dla karoc, wyłożonej drewnem. Na parterze zwiedziliśmy apartamenty cesarskie cesarza Wilhelma II, korytarz zachodni, z zawieszonymi na ścianach trofeami myśliwskimi, sypialnię cesarzowej Augustyny Wiktorii, pokój narad – salon cesarski, gabinet pracy cesarza, garderobę cesarską, sypialnię cesarza z łazienką.

Czytaj więcej...

Rekolekcje wielkopostne w szkole i przedszkolu

sadzenie W okresie Wielkiego Postu w 2019 r. dla dzieci Publicznej Szkoły Podstawowej i Publicznego Przedszkolan w Żdżarach rekolekcje prowadził ks. Adam Sośnicki proboszcz parafii św. Bartłomieja Apostoła w Żdżarach. Na kolejnych spotkaniach dzieci wspólnie zdobiły jajka wielkanocne, ale również poznały znaczenie symbolu samego jajka i świąt Wielkiej Nocy . Ukoronowaniem było śniadanie wielkanocne, zorganizowane dla wszystkich uczniów, gdzie oprócz strawy duchowej można było skosztować pysznego żurku czy też babeczek wielkanocnych, a także podzielić się z kolegami jajkami wielkanocnymi i przypomnieć sobie o dawnych tradycjach i zwyczajach wielkanocnych naszych przodków.

Redaktor artykułu:
mgr Piotr Zawada
Zdjęcia:
mgr Piotr Zawada

 

Teatrzyk w Szkole i Przedszkolu

Teatrzyk w Szkole i Przedszkolu Dzieci z przedszkola i szkoły uczestniczyły w przedstawieniu teatralnym: ,,Smerfy – zaczarowany medalion”. Aktorzy wcielili się w znane postacie Smerfów, które zostały zaczarowane i zmienione przez zagubiony medalion. W nowej odsłonie zachowania się można było zobaczyć Smerfetkę, Gadułę, Ważniaka, Zgrywusa, Osiłka i wielu innych oraz Czarownicę, której pomagał Gargamel i Klakier, oczywiście ci dwaj tylko w jednym celu ,,pomagali, aby wreszcie złapać Smerfy.

Czytaj więcej...

Drzewka rosną ,,100 tys. Drzew na stulecie województwa łódzkiego’’

sadzenie Już mija miesiąc od posadzenia drzewek na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Żdżarach w ramach akcji: ,,100 tysięcy drzew na stulecie województwa łódzkiego’’. Dzisiaj można stwierdzić, że rosną, zaczynają puszczać pąki, niektóre już rozwinęły pierwsze listki. Uczniowie klasy ósmej posadzili brzozy, jarzęby, orzechy czarne, klony, platany, miłorzęby, jaśminowce. Sadzonki pozyskała Gmina Bolesławiec.

Redaktor artykułu:
mgr Piotr Zawada
Zdjęcia:
mgr Piotr Zawada

 

TO SIĘ WYDARZYŁO...

Jesteś tutaj: Home Aktualności