Nasze motto:
Jesteśmy szkołą, która pomaga zrozumieć świat!
Jest tylko jedna droga, która wiedzie człowieka do prawdziwej doskonałości: twarda szkoła życia.

Publiczna Szkoła w Żdżarach

Font Size

SCREEN

Cpanel

Wycieczka do Górecznika

Wycieczka do Górecznika 18 czerwca przed szkołę w Żdżarach przyjechał autokar. Ciekawe kogo zabierze na wycieczkę? Ooo… tym razem wsiedli nasi najmłodsi - przedszkolaki i ich mamy. Ciekawe dokąd pojechali? Z ich relacji wynika, iż przejechali przez Ostrzeszów i Antonin i dojechali do Górecznika. Swoją przygodę w Góreczniku rozpoczęli od warsztatów „pieczenia chleba”. Zapoznali się z produktami potrzebnymi do wypieku chleba, następnie samodzielnie formowali ciasto na chlebek, nadając im wymyślony przez siebie kształt. Kolejny etap wycieczki to zwiedzanie mini zoo z panią przewodnik, która opowiadała ciekawie o wszystkich zwierzętach: perliczkach, strusiach, kozach, pawiach, lisach ,indykach i innych. Dzieci mogły też karmić kozy. Atrakcją wycieczki były również zamki dmuchane, kolejka linowa, przejażdżka ciuchcią oraz inne urządzenia na placu zabaw. Wycieczka zakończyła się posiłkiem oraz wręczeniem upieczonych chlebków i torebek z niespodziankami. Dzieci zmęczone, ale szczęśliwe wróciły bezpiecznie do domu.

Redaktor artykułu:
mgr Alicja Kaczmarzyk
mgr Marlena Goj
Zdjęcia:
mgr Alicja Kaczmarzyk
mgr Marlena Goj

Wycieczka uczniów do ZOO Safari Borysew

Wycieczka uczniów do ZOO Safari Borysew 14 czerwca 2018 r. Szkoła Podstawowa w Żdżarach częściowo opustoszała. Uczniowie klas I-III wraz z przedszkolakami z zerówki odwiedzili Zoo Safari Borysew. To wyjątkowe miejsce w centralnej Polsce, gdzie można stanąć twarzą w twarz z egzotycznymi zwierzętami. Celem naszego wyjazdu było wzbogacenie wiadomości na temat dzikich zwierząt, żyjących w różnych rejonach świata, zapoznanie z warunkami ich życia oraz kształtowanie umiejętności grzecznego i kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych. Wycieczka była niesamowitą przygodą dla wszystkich jej uczestników. Zwiedzanie zaczęliśmy od przejażdżki ciuchcią, która obwiozła nas wokół całego terenu zoo safari. Podziwialiśmy zwierzęta z różnych kontynentów: białe lwy, białe tygrysy bengalskie, bawoły afrykańskie, antylopy, zebry, małpy, krokodyle syjamskiego, warana papuaskiego, tapiry, serwale, wielbłądy, pumy, rysie, żyrafy siatkowane, kangury, lemury, białe wilki.

Czytaj więcej...

Dzień Rodziny

Dzień Rodziny W piękną słoneczną niedzielę 10 czerwca 2018r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Żdżarach odbyła się wspaniała uroczystość ,, Dzień Rodziny”, na którą przybyli zaproszeni rodzice. Imprezę rozpoczęły dzieci z przedszkola, które przygotowały montaż słowno- muzyczny, były nawet tańce. Klasy I- III przedstawiły piosenki oraz inscenizację wiersza ,,Portrety”, klasy V-VII zaprezentowały modę w różnych sytuacjach. Była moda codzienna jak również moda odświętna - ta spokojna jak i ta fantastyczna. Klasa IV wraz z rodzicami przygotowała ciekawy taniec, odtańczony przez mamy i tatusiów. Sami uczniowie zaprezentowali piosenkę ,,Pod czerwonym grzybkiem”.

Czytaj więcej...

TO SIĘ WYDARZYŁO...

Wycieczka do Górecznika-GaleriaDzień Rodziny-GaleriaWycieczka uczniów do ZOO Safari Borysew-Galeria
Jesteś tutaj: Home Aktualności