Tu jest bezpiecznie. Powiat Wieruszowski!

Tu jest bezpiecznie. Powiat Wieruszowski! W Szkole Podstawowej w Żdżarach przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie - asp. sztab. Damian Pawlak, przedstawiciel Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Wieruszowie - Marcin Błażejewski oraz przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Wieruszowie – Paulina Jany w ramach corocznej akcji ,,Tu jest bezpiecznie. Powiat Wieruszowski!'' przeprowadzili pogadankę z uczniami klasy pierwszej, na temat bezpiecznego poruszania się po drogach, bezpiecznej zabawy w domu i innych miejscach, właściwego postępowania z nieznajomymi, prawidłowego korzystania z internetu oraz szczególnego zachowania uwagi podczas prac w gospodarstwach rolniczych.
Na zakończenie spotkania każdy uczeń otrzymał elementy odblaskowe: szelki i opaskę na rękę oraz przybory do pisania.

Rekord dla NIEPODLEGŁEJ

Rekord dla NIEPODLEGŁEJ 9 listopada 2018 r. o godz. 11.11 dzieci z przedszkola i uczniowie szkoły podstawowej w Żdżarach w symboliczny sposób uczciły 100 – lecie odzyskania niepodległości przez Polskę i odśpiewały cztery zwrotki hymnu narodowego.
Akcję przeprowadzono w ramach Rekord dla Niepodległej" organizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowe.

Spotkanie z kolejarzem

Spotkanie z kolejarzem Pan Józef Kołodziej, zawiadowca ds. inżynierii ruchu sekcja eksploatacji w Kluczborku PKP Polska Linie Kolejowe S.A. przedstawiał dzieciom z przedszkola i uczniom ze szkoły podstawowej zasady bezpiecznego korzystania z przejść, przejazdów torowych, zachowania się na stacjach i peronach kolejowych.
Na spotkaniu dzieci dowiedziały się o pracy na kolei, prowadzeniu lokomotyw, działaniu zapór na przejazdach (tzw. szlabanów),oznakowaniach na torowiskach i znakach informacyjno-ostrzegawczych ustawianych na drogach w pobliżu przejazdów, o właściwym zachowaniu się w wagonach podczas przejazdów.Pan Józef poinformował także o skutkach nieostrożności i lekkomyślności w korzystaniu z urządzeń kolejowych, o tragicznych wypadkach związanych z wtargnięciem na przejazdy kolejowe.Duże zainteresowanie, zwłaszcza w klasach starszych, budziły wiadomości związane z uzyskaniem zawodu kolejarza, kierunkami kształcenia, warunkami pracy i oczywiście z lokalizacją i zasadami przyjmowania do szkół kolejowych.

Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Żdżarach w roku szkolnym 2018/2019

KONKURS PLASTYCZNY ,,250 LAT KOŚCIOŁA W ŻDŻARACH’’

Jesteś tutaj: Home Aktualności