Nasze motto:
Jesteśmy szkołą, która pomaga zrozumieć świat!
Jest tylko jedna droga, która wiedzie człowieka do prawdziwej doskonałości: twarda szkoła życia.

Publiczna Szkoła w Żdżarach

Font Size

SCREEN

Cpanel

Dzień Nauczyciela w Szkole

Dzień Nauczyciela w Szkole ,,Wykształcenie to dobro, którego nikt nie jest w stanie nas pozbawić''

Dzień Nauczyciela zwany od 1982 roku także Dniem Edukacji Narodowej obchodzony jest w Polsce 14 października. 12 października uczniowie w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Żdżarach wyrazili wdzięczność swoim pedagogom podczas akademii. Na uroczystość przybyli nauczyciele, pracownicy obsługi, przedstawiciele Rady Rodziców oraz uczniowie i przedszkolaki. Uroczystość rozpoczęła się od przywitania wszystkich przez pana dyrektora Piotra Zawadę, następnie ster przejęła klasa VI ( pod kierunkiem pani Lili Zawady), która to w przezabawny sposób przedstawiła część artystyczną pod tytułem ,, Jak się ma nauczyciel w XXI wieku”. Były rozmowy o pracy pedagogów, piosenki, tańce i słowa uznania dla trudnej pracy nauczycieli. Na zakończenie cała brać uczniowska zaśpiewała nauczycielom piosenkę ,,Nauczycielu …” przygotowaną przez panią Agnieszkę Olesik i pana Leszka Świsulskiego. Po części artystycznej Samorząd Uczniowski rozdał nauczycielom i pracownikom szkoły drobne upominki, a przedstawiciele Rady Rodziców wręczyli kwiaty, jako wyraz wdzięczności za ich trud, jaki wkładają w codziennej pracy.
Redaktor artykułu:
mgr Lila Zawada
Zdjęcia:
mgr Piotr Zawada

Ślubowanie w Szkole

Święto Chłopców w Szkole ,,Szkoła drzwi swe otwiera gościnnie.
Szkoła dzisiaj serdecznie Was przyjmie!''

Jedną z piękniejszych uroczystości odbywających się w naszej szkole jest przyjęcie najmłodszych w poczet uczniów Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Żdżarach. Dnia 5 października odbyła się wspaniała uroczystość ślubowania uczniów klasy pierwszej. Było to ważne wydarzenie, zarówno dla tych najmłodszych, jak i dla ich rodziców. Na uroczystość przybyli uczniowie ze szkoły i dzieci z przedszkola, Grono Pedagogiczne oraz Rodzice uczniów. Wszystkich zebranych powitał dyrektor szkoły Pan Piotr Zawada.

Czytaj więcej...

Święto Chłopców w Szkole

Święto Chłopców w Szkole W dniu 28 września w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Żdżarach obchodzono Dzień Chłopaka. Wszystkie dziewczynki złożyły swoim kolegom życzenia i wręczyły drobne upominki, z tego faktu wszyscy chłopcy bardzo się cieszyli, co okazywali na przerwach szkolnych. Upominki każda klasa przygotowała we własnym zakresie. Samorząd chłopcom wręczył pyszne jabłka. Wieczorem odbyła się dyskoteka, połączona ze świętem pieczonego ziemniaka, nie dość że chłopcy świętowali to brali jeszcze udział w różnych grach i zabawach z ziemniakiem w roli głównej. Były zagadki dotyczące ziemniaków, konkurs obierania ziemniaka specjalnym - plastikowym nożykiem, rzuty do wiaderka i oczywiście degustacja upieczonych ziemniaków. Wszyscy stwierdzili, że upieczone ziemniaki to pychota nad pychotami. Uczniowie zarówno chłopcy, jak i dziewczynki bawili się znakomicie. Didżeje sprawili się na sto dwa.
Dziękujemy i zapraszamy na następne szkolne imprezy.


Redaktor artykułu:
mgr Lila Zawada
Zdjęcia:
mgr Piotr Zawada

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKÓW

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKÓW Pasowanie na przedszkolaka", to pierwsza wyjątkowa uroczystość w życiu dzieci, które we wrześniu tego roku po raz pierwszy rozpoczęły swoją przygodę z przedszkolem,ale także tych, które już uczęszczały, a zostały starszakami. Dla najmłodszych było to ogromne przeżycie. Z uśmiechami na twarzach recytowały wierszyki i śpiewały piosenki. Zanim złożyły uroczystą przysięgę wykonały kilka zadań: stały na jednej nodze, podskakiwały jak zajączki - po czym Pan Dyrektor za pomocą „Czarodziejskiego ołówka" dokonał uroczystego „Aktu pasowania". Nie zabrakło też życzeń dla chłopców z okazji „Dnia Chłopca'' i słodkich upominków od rodziców oraz dyplomów i prezentów dla każdego przedszkolaka. Na pewno był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń.

Redaktor artykułu:
mgr Alicja Kaczmarzyk
Zdjęcia:
mgr Piotr Zawada

Przedwiośnie

Przedwiośnie W Zespole Szkolno Przedszkolnym w Żdżarach 10 września 2018r. odbyło się wspólne Narodowe Czytanie ,,Przedwiośnia’’ Stefana Żeromskiego. Tegoroczna edycja Narodowego Czytania ma za zadanie promocję czytelnictwa oraz uczestnictwo w uczczeniu setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Czytelnictwo jakże ważna dziedzina naszego życia, a Niepodległość to nasze życie. Uczniowie naszej szkoły w piękny sposób połączyli te dwie uroczystości.Podczas wtorkowego apelu przeczytali tym młodszym jak i starszym fragmenty ,,Przedwiośnia”. Po odczytanych tekstu głos zabrał pan dyrektor, który przybliżył ideę Narodowego Czytania, jak również podziękował Samorządowi Szkolnemu wraz z opiekunami za czynne włączenie się w wyżej wymienioną akcję.

Redaktor artykułu:
mgr Lila Zawada
Zdjęcia:
mgr Piotr Zawada

TO SIĘ WYDARZYŁO...

Jesteś tutaj: Home Aktualności