Nasze motto:
Jesteśmy szkołą, która pomaga zrozumieć świat!
Jest tylko jedna droga, która wiedzie człowieka do prawdziwej doskonałości: twarda szkoła życia.

Publiczna Szkoła w Żdżarach

Font Size

SCREEN

Cpanel

Konkursy Walentynkowe-Galeria

konkurs 14 lutego jest dniem niezwykłym, miłym dla każdego z nas, obdarzamy się uśmiechami, ciepłymi słowami i gestami. W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Żdżarach w dniu zakochanych działała poczta Walentynowa, gdzie uczniowie ,,wysyłali” listy, kartki z wyznaniami miłosnymi.

Odbyły się również dwa konkursy. Pierwszy przeznaczony był dla uczniów klas I-III, którzy mieli za zadanie przygotować kartkę walentynkową w dowolnej technice. Na konkurs wpłynęły kartki – walentynki wykonane z papieru, malowane, naklejane metodą Quislingu. Wspólną cechą kartek było w tym dniu ,,serce”. Jury konkursowe składające się z uczniów naszej szkoły oddali swoje głosy na najładniejszą kartkę. Po podliczeniu głosów zostali wyłonieni następujący zwycięzcy: pierwsze miejsce zdobyła Magdalena Maślanka z klasy trzeciej, drugie miejsce przypadło Zofii Fiołce z klasy drugiej i Dominikowi Lepszemu z klasy trzeciej, trzecie miejsce zdobyła Paulina Wydra z klasy trzeciej.

Drugim konkursem był konkurs recytatorski o tematyce miłosnej przeznaczony dla uczniów klas IV – VII. Uczniowie recytowali wiersze, a jury składające się z nauczycieli oceniało interpretację głosową, oraz ogólny wyraz artystyczny recytacji. Wśród wygłaszanych wierszy usłyszeliśmy: ,,Niepewność” Adama Mickiewicza, ,,Po latach”, ,,Kochać i tracić’, ,,Czar” Leopolda Staffa, ,,Myślę o Tobie” Tadeusza Borowskiego. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco: pierwsze miejsce zdobyła Dominika Cierkosz z klasy siódmej, drugie miejsce zdobyli : Mateusz Kulak z klasy czwartej i Szymon Wieczorek z klasy szóstej, trzecie miejsce zdobyli: Fabian Adameczek z klasy czwartej i Dawid Kulak z klasy szóstej. Komisja przyznała wyróżnienie Pawłowi Pietrasowi z klasy siódmej.
Wszyscy uczniowie zostali nagrodzeni gromkimi brawami,a zwycięzcy obdarowani nagrodami rzeczowymi.


Redaktor artykułu:
mgr Lila Zawada
Zdjęcia:
mgr Piotr Zawada

TO SIĘ WYDARZYŁO...

Jesteś tutaj: Home Multimedia Aktualna Galeria Zdjęć Konkursy Walentynkowe-Galeria