Nasze motto:
Jesteśmy szkołą, która pomaga zrozumieć świat!
Jest tylko jedna droga, która wiedzie człowieka do prawdziwej doskonałości: twarda szkoła życia.

Publiczna Szkoła w Żdżarach

Font Size

SCREEN

Cpanel

,,Różnorodność świata'' - podróżnik w szkole-Galeria

spotkanie 16 stycznia b.r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Żdżarach podróżnik Przemysław Supernak przedstawił dzieciom swoje refleksje z podróży do Indii, Nepalu, Chin, Indonezji, Maroka, Tanzanii.Uczniowie z klas młodszych, zerówki i klas starszych z zaciekawieniem słuchali ciekawych opowieści i oglądali wspaniałe zdjęcia wykonane osobiście przez Przemysława Supernaka.Jak podkreślał podróżnik ,,nie ma na świecie takiego samego człowieka, kraju czy historii. Różnimy się od siebie wyglądem, kolorem skóry, zwyczajami czy upodobaniami’’. W wypowiedzi Pana Przemka wyróżniała się pogodność przedstawianych poglądów, tolerancja dla innych osób, kultur, podziw dla zmienności krajów czy krain geograficznych i piękno przyrody każdego zakątka na ziemi – dżungli, gór, pustyni czy nawet najmniejszego stworzenia maszerującego i przecinającego drogę podróżnika na drugim końcu świata. Nawet w ,,dżungli’’ współczesnych aglomeracji można znaleźć coś ciekawego, majestatycznego, godnego podziwu i zainteresowania. Na pozór zwykła szara ulica w biednej dzielnicy Delhi kryje zaskakującą różnorodność kultur, sposobów postępowania i …odmienność codziennego zaspokajania podstawowych potrzeb człowieka, np. przebogata i ciekawa kuchnia indyjska.
A może podobnie nas i może nawet nasze najbliższe okolice postrzegają w sposób egzotyczny podróżnicy z innych kontynentów?


Redaktor artykułu:
mgr Piotr Zawada
Zdjęcia:
mgr Piotr Zawada

TO SIĘ WYDARZYŁO...

Jesteś tutaj: Home Multimedia Aktualna Galeria Zdjęć ,,Różnorodność świata'' - podróżnik w szkole-Galeria