Nasze motto:
Jesteśmy szkołą, która pomaga zrozumieć świat!
Jest tylko jedna droga, która wiedzie człowieka do prawdziwej doskonałości: twarda szkoła życia.

Publiczna Szkoła w Żdżarach

Font Size

SCREEN

Cpanel

Malowanie na szkle, kamieniach, pirografia, lepienie naczyń-Galeria

Malowanie na szkle, kamieniach, pirografia, lepienie naczyń W roku 2017 w Publicznej Szkole Podstawowej w ramach zadania publicznego ,,Upowszechnianie działań w zakresie kultury i edukacji wśród dzieci, młodzieży i dorosłych’’ realizowanego przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Żdżary i Wiewiórka, a dofinansowanego przez Gminę Bolesławiec prowadzono min. dodatkowe zajęcia malowania na szkle, wypalania w drewnie, malowania kamieni i wykonywania naczyń oraz różnych przedmiotów z gliny. Uczniowie chętnie malowali wzory kwiatów, krajobrazów, zwierząt oraz wymyślonych scen na kawałkach szyb i na słoikach. W ramach malowania kamieni powstawały piękne kompozycje barw i postaci, a pirografia dała możliwości pokazania umiejętności precyzji i wyobraźni przy wypalaniu fantastycznych kwiatów, zwierząt czy nawet odwzorowania wizerunku kościoła w Żdżarach. Na warsztatach z gliną, pod przewodnictwem Pani Katarzyny Rózgi dzieci poznawały różne techniki wykonywania przedmiotów glinianych. Doskonaliły najstarszą metodę wałeczków i ulepiły naczynia użytkowe: misy, wazy, dzbanki, kubki, wazony. Po wyschnięciu i wypaleniu malowały i szkliwiły swoje dzieła. A innymi metodami dzieci wykonały nietypowe skarbonki.
Jako podsumowanie cyklu zajęć przygotowano wystawę prac i na dolnym korytarzu pokazano je wszystkim odwiedzającym placówkę
(ze względu na ograniczoną powierzchnię wystawową w szkole pokazano tylko wybrane prace).


Redaktor artykułu:
mgr Piotr Zawada
Zdjęcia:
mgr Piotr Zawada

TO SIĘ WYDARZYŁO...

Jesteś tutaj: Home Multimedia Aktualna Galeria Zdjęć Malowanie na szkle, kamieniach, pirografia, lepienie naczyń-Galeria