Dzień brązowy w przedszkolu-Galeria

Dzień brązowy w przedszkolu 20 grudnia odbył się kolejny kolorowy dzień w Przedszkolu w Żdzarach, tym razem brązowy. Przedszkolaki przyszły ubrane na kolor brązowy. Niebawem Święta Bożego Narodzenia dlatego pierniczki doskonale połączyły się z kolorem brązowym. Zaraz po śniadaniu przedszkolaki poznały legendę o toruńskich piernikach, gdzie dowiedziały się, jaka jest najlepsza receptura na wyjątkowe i smaczne ciastka. Dzieci mogły poznać różnorodność pierników ze względu na kształt, wielkość i wygląd. Dzień brązowy minął przy różnych zabawach oraz zadaniach. Dzieci za pomocą emblematów szukały swoich grup. Nie zabrakło również zabawy z zapachem, przedszkolaki mogły powąchać i posmakować różnych brązowych produktów, których na co dzień stosuje się w kuchni. Podsumowaniem tego radosnego dnia były prace plastyczne: brązowe pierniczki zdobione plasteliną. Oczywiście w naszym przedszkolu nie mogło zabraknąć wspólnego pieczenia pierniczków. Kilka dni temu dzieci miały okazje poznać proces wypieku pysznych świątecznych pierników. Z wielką radością wałkowały ciasto, wycinały foremkami ulubione kształty i dekorowały pierniczki. Zabawa była doskonała, a efekt końcowy – pierniki, wyglądały przepięknie.

mgr Marlena Goj

Jesteś tutaj: Home Multimedia Aktualna Galeria Zdjęć Dzień brązowy w przedszkolu-Galeria