Nasze motto:
Jesteśmy szkołą, która pomaga zrozumieć świat!
Jest tylko jedna droga, która wiedzie człowieka do prawdziwej doskonałości: twarda szkoła życia.

Publiczna Szkoła w Żdżarach

Font Size

SCREEN

Cpanel

Spotkanie z górnikiem-Galeria

Spotkanie z górnikiem 4 grudnia, w dzień Barbórki gościliśmy w naszej szkole i przedszkolu górnika: dziadka Amelki z grupy młodszej . Pan Tadeusz jest emerytowanym górnikiem .Podczas spotkania dzieci miały okazję wzbogacić swoje wiadomości na temat ciężkiej i czasami niebezpiecznej pracy górnika. Dowiedziały się, w jaki sposób wydobywany jest węgiel oraz jak bardzo jest nam potrzebny w codziennym życiu. Górnik przybył do nas w odświętnym stroju, dlatego dzieci miały okazję przyjrzeć się z bliska czapce górniczej, szpadzie i odznaczeniom, które górnicy otrzymują za długoletnią, ciężką pracę w kopalni, co było dla najmłodszych dużą atrakcją spotkania. Pan Tadeusz wyjaśnił dzieciom, jakie znaczenie mają kolory pióropuszy na czapce i kto je nosi. Zgromadzeni chętnie oglądali górniczy mundur i z zaciekawieniem wysłuchały opowieści naszego gościa, mogli również przymierzyć i dotknąć elementy górniczego stroju. W trakcie wizyty górnik odpowiadał na wiele pytań. Wszystkie przedszkolaki oraz uczniowie klas młodszych zostali obdarowane przez gościa cukierkami. Spotkanie zakończyły podziękowania dla gościa.
Dziękujemy panu Tadeuszowi za zaangażowanie i poświęcony czas.


Redaktor artykułu:
mgr Alicja Kaczmarzyk
Zdjęcia:
mgr Piotr Zawada

TO SIĘ WYDARZYŁO...

Jesteś tutaj: Home Multimedia Aktualna Galeria Zdjęć Spotkanie z górnikiem-Galeria