Nasze motto:
Jesteśmy szkołą, która pomaga zrozumieć świat!
Jest tylko jedna droga, która wiedzie człowieka do prawdziwej doskonałości: twarda szkoła życia.

Publiczna Szkoła w Żdżarach

Font Size

SCREEN

Cpanel

Zawrót głowy nasz kolorowy – czyli kolorowe warzywa i owoce-Galeria

Zawrót głowy nasz kolorowy – czyli kolorowe warzywa i owoce 27 października 2017r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Żdżarach odbył się kolorowy dzień warzyw i owoców, którego celem było propagowanie zdrowego stylu życia, zdrowego odżywiania się oraz poszerzenie wiedzy na temat wartości odżywczych owoców i warzyw. Przypomnieliśmy sobie, jak ich jedzenie wpływa na nasze zdrowie. Dlaczego nie można ich pomijać w codziennej diecie, bo zawierają składniki odżywcze i substancje bioaktywne o działaniu leczniczym, dlatego ich jedzenie jest jednym z najskuteczniejszych sposobów zapobiegania chorobom, a czasem także ich leczenia. Każdy zdrowy posiłek powinien zawierać różnorodne warzywa lub owoce. Wiedząc o tym nasi uczniowie, bardzo chętnie wzięli udział w ,,nauce – zabawie”. W poniedziałek każda klasa wylosowała warzywo lub owoc, w barwy którego należało się przebrać. W piątek progi naszej szkoły odwiedziły żółte cytryny, białe kalafiory, czerwone jabłka, fioletowe śliwki, zielone ogórki, pomarańczowe marchewki i bordowe buraczki. Szkoła mieniła się kolorami, gdy wybiła godzina ,,w”, uczniowie poszczególnych klas wraz z wychowawcami przygotowali kolorowe kanapki, do których wykonania użyli tylko zdrowych produktów. Na przepięknych i zdrowych kanapkach mogliśmy zobaczyć kwiatki, słoneczka, kotki, domki itp. Widać było, że wszyscy chętnie i z sercem pracowali. Po dokonanej prezentacji każda klasa z wielkim zapałem spałaszowała swoje zdrowe kanapki.

Redaktor artykułu:
mgr Lila Zawada
Zdjęcia:
mgr Piotr Zawada

TO SIĘ WYDARZYŁO...

Jesteś tutaj: Home Multimedia Aktualna Galeria Zdjęć Zawrót głowy nasz kolorowy – czyli kolorowe warzywa i owoce-Galeria