Dzień Zielony w Przedszkolu

Dzień Zielony w Przedszkolu Nasze przedszkole promuje zdrowy styl życia poprzez różnego typu akcje, ciekawe zajęcia – czyli dni kolorowe. Okres przedwiośnia jest szczególnym czasem, gdy nasze organizmy potrzebują większej ilości witamin, więc jest to okazja do kolejnego wdrożenia zmian w naszym menu dlatego obchodziliśmy ,,Dzień zielonych owoców i warzyw''.
Przedszkolaki przyszły w tym dniu ubrane w kolorze zielonym. Były zabawy i zadania związane z zielonym kolorem warzyw i owoców, była też degustacja owoców i picie soku z kiwi. Wszystkie przygotowane specjały cieszyły się ogromnym zainteresowaniem dzieci, które z wielkim apetytem wszystko spałaszowały, pozostawiając dosłownie pusty stół.Dla dzieci były też ciekawe zabawy z Pedagogiki – Zabawy, zagadki smakowe, słowne, tańce przy piosenkach o treści związanej zielonym kolorem.Dzieci wspaniale bawiły się tego dnia.

mgr Alicja Kaczmarzyk

Jesteś tutaj: Home Aktualności Dzień Zielony w Przedszkolu