Nasze motto:
Jesteśmy szkołą, która pomaga zrozumieć świat!
Jest tylko jedna droga, która wiedzie człowieka do prawdziwej doskonałości: twarda szkoła życia.

Publiczna Szkoła w Żdżarach

Font Size

SCREEN

Cpanel

Dzień Zielony w Przedszkolu

Dzień Zielony w Przedszkolu Nasze przedszkole promuje zdrowy styl życia poprzez różnego typu akcje, ciekawe zajęcia – czyli dni kolorowe. Okres przedwiośnia jest szczególnym czasem, gdy nasze organizmy potrzebują większej ilości witamin, więc jest to okazja do kolejnego wdrożenia zmian w naszym menu dlatego obchodziliśmy ,,Dzień zielonych owoców i warzyw''.
Przedszkolaki przyszły w tym dniu ubrane w kolorze zielonym. Były zabawy i zadania związane z zielonym kolorem warzyw i owoców, była też degustacja owoców i picie soku z kiwi. Wszystkie przygotowane specjały cieszyły się ogromnym zainteresowaniem dzieci, które z wielkim apetytem wszystko spałaszowały, pozostawiając dosłownie pusty stół.Dla dzieci były też ciekawe zabawy z Pedagogiki – Zabawy, zagadki smakowe, słowne, tańce przy piosenkach o treści związanej zielonym kolorem.Dzieci wspaniale bawiły się tego dnia.


Redaktor artykułu:
mgr Alicja Kaczmarzyk
Zdjęcia:
mgr Piotr Zawada

Dzień Kobiet

Dzień Kobiet ,,Świat bez kobiet byłby jak ogród bez kwiatów''
P. de Brantome

Dzień Kobiet to święto szczególne – swoje święto mają w tym dniu wszystkie kobiety. W Polsce dzień ten stał się szczególnie popularny w czasach PRL, wtedy kobiety obdarowywano goździkami i rajstopami. Obecnie obdarowywane są kwiatami, słodyczami i różnymi podarunkami. Dzień ten jest doskonałą okazją do okazania KOBIETOM, ile znaczą w życiu każdego mężczyzny. Choć trudno im się przyznać, to jednak wiedzą że bez kobiet świat byłby nudny, smutny i nijaki. W Zespole Szkolno –Przedszkolnym w Żdżarach, jak co roku Samorząd Szkolny zaprosił wszystkie Panie pracujące w naszej szkole oraz koleżanki, te młodsze i te starsze na kabaret pt. ,,Babę zesłał Bóg”, przygotowany przez ,,brzydszą część” społeczności szkolnej. Było bardzo wesoło, usłyszeliśmy rozmowy prowadzone przez ,,męża i żonę” , były relacje prasowe jak również piosenki i tańce w wykonaniu kabaretowych ,,dziewczyn”. Na zakończenie chłopcy złożyli wszystkim Kobietom życzenia i wręczyli kwiaty oraz mandarynki.

W imieniu wszystkich Dziewczyn i Pań naszej szkoły DZIĘKUJEMY chłopcom za życzenia, upominki i dawkę rewelacyjnego humoru.


Redaktor artykułu:
mgr Lila Zawada
Zdjęcia:
mgr Piotr Zawada

Rodzice dzieci przedszkolnych!

Komunikat Prosimy o składanie wniosków o przyjęcie dziecka do Publicznego Przedszkola w Żdżarach na rok szkolny 2018/2019.Zgłoszenia dotyczą dzieci,które dotychczas nie uczęszczały do przedszkola lub uczęszczały do przedszkola w innej miejscowości.

Wnioski można pobierać i składać u wychowawców w przedszkolu lub u dyrektora w okresie od 5 marca do 2 kwietnia b.r.

Od ilości złożonych wniosków uzależnione jest utworzenie dwóch grup przedszkolnych od września 2018r.

Dzień koloru czerwonego

Dzień koloru czerwonego Publiczne Przedszkole w Żdżarach w miniony piątek świętowało kolor czerwony. Przedszkole „zaczerwieniło się”, wszystkie dzieci ubrały się w czerwone sweterki, koszulki, bluzeczki. Tego dnia motywem działań był właśnie ten kolor, również w kuchni, dzieci uważnie przyglądały się jak zrobić pyszny koktajl truskawkowy. Przedszkolaki poznały ciekawostki o tradycji walentynkowej i o sercu, które jest niezbędnym do życia organem. Wszyscy brali udział w „czerwonych” zadaniach. Były zagadki, odszukiwanie połówek serc i łącznie ich, wspólne układanie konturu serca z czerwonej bibuły. Ponadto dzieci segregowały czerwone przedmioty od pozostałych i oczywiście tańczyły w rytm muzyki wykonując określone ruchy i gesty, co sprawiło dzieciom największą radość. Dzień był pełen zabawy i radości. Przedszkolaki nie mogą doczekać się już kolejnego koloru.

Redaktor artykułu:
mgr Marlena Goj
Zdjęcia:
mgr Piotr Zawada

Zawody powiatowe w mini piłce siatkowej chłopców i dziewcząt

Zawody powiatowe w mini piłce siatkowej chłopców i dziewcząt W dniach 12 i 13.02.2018 r. w Szkole Podstawowej w Żdżarach odbyły się Mistrzostwa Powiatu Wieruszowskiego w mini piłce siatkowej dziewcząt i chłopców.Zawody odbywały się w ramach Kalendarza Imprez Szkolnego Związku Sportowego- Igrzyska Dzieci.Zwycięzcą zawodów w kategorii dziewcząt została drużyna SP z Dzietrzkowic.W kategorii chłopców pierwsze miejsce zajęła drużyna SP ze Żdżar (w półfinale wojewódzkim zajęli piąte miejsce).

Redaktor artykułu:
mgr Piotr Zawada
Zdjęcia:
mgr Piotr Zawada

TO SIĘ WYDARZYŁO...

Jesteś tutaj: Home Aktualności