Dzień Zielony w Przedszkolu

Dzień Zielony w Przedszkolu Nasze przedszkole promuje zdrowy styl życia poprzez różnego typu akcje, ciekawe zajęcia – czyli dni kolorowe. Okres przedwiośnia jest szczególnym czasem, gdy nasze organizmy potrzebują większej ilości witamin, więc jest to okazja do kolejnego wdrożenia zmian w naszym menu dlatego obchodziliśmy ,,Dzień zielonych owoców i warzyw''.
Przedszkolaki przyszły w tym dniu ubrane w kolorze zielonym. Były zabawy i zadania związane z zielonym kolorem warzyw i owoców, była też degustacja owoców i picie soku z kiwi. Wszystkie przygotowane specjały cieszyły się ogromnym zainteresowaniem dzieci, które z wielkim apetytem wszystko spałaszowały, pozostawiając dosłownie pusty stół.Dla dzieci były też ciekawe zabawy z Pedagogiki – Zabawy, zagadki smakowe, słowne, tańce przy piosenkach o treści związanej zielonym kolorem.Dzieci wspaniale bawiły się tego dnia.

mgr Alicja Kaczmarzyk

Dzień Kobiet

Dzień Kobiet ,,Świat bez kobiet byłby jak ogród bez kwiatów''
P. de Brantome

Dzień Kobiet to święto szczególne – swoje święto mają w tym dniu wszystkie kobiety. W Polsce dzień ten stał się szczególnie popularny w czasach PRL, wtedy kobiety obdarowywano goździkami i rajstopami. Obecnie obdarowywane są kwiatami, słodyczami i różnymi podarunkami. Dzień ten jest doskonałą okazją do okazania KOBIETOM, ile znaczą w życiu każdego mężczyzny. Choć trudno im się przyznać, to jednak wiedzą że bez kobiet świat byłby nudny, smutny i nijaki. W Zespole Szkolno –Przedszkolnym w Żdżarach, jak co roku Samorząd Szkolny zaprosił wszystkie Panie pracujące w naszej szkole oraz koleżanki, te młodsze i te starsze na kabaret pt. ,,Babę zesłał Bóg”, przygotowany przez ,,brzydszą część” społeczności szkolnej. Było bardzo wesoło, usłyszeliśmy rozmowy prowadzone przez ,,męża i żonę” , były relacje prasowe jak również piosenki i tańce w wykonaniu kabaretowych ,,dziewczyn”. Na zakończenie chłopcy złożyli wszystkim Kobietom życzenia i wręczyli kwiaty oraz mandarynki.

W imieniu wszystkich Dziewczyn i Pań naszej szkoły DZIĘKUJEMY chłopcom za życzenia, upominki i dawkę rewelacyjnego humoru.

mgr Lila Zawada

Rodzice dzieci przedszkolnych!

Komunikat Prosimy o składanie wniosków o przyjęcie dziecka do Publicznego Przedszkola w Żdżarach na rok szkolny 2018/2019.Zgłoszenia dotyczą dzieci,które dotychczas nie uczęszczały do przedszkola lub uczęszczały do przedszkola w innej miejscowości.

Wnioski można pobierać i składać u wychowawców w przedszkolu lub u dyrektora w okresie od 5 marca do 2 kwietnia b.r.

Od ilości złożonych wniosków uzależnione jest utworzenie dwóch grup przedszkolnych od września 2018r.

Dzień koloru czerwonego

Dzień koloru czerwonego Publiczne Przedszkole w Żdżarach w miniony piątek świętowało kolor czerwony. Przedszkole „zaczerwieniło się”, wszystkie dzieci ubrały się w czerwone sweterki, koszulki, bluzeczki. Tego dnia motywem działań był właśnie ten kolor, również w kuchni, dzieci uważnie przyglądały się jak zrobić pyszny koktajl truskawkowy. Przedszkolaki poznały ciekawostki o tradycji walentynkowej i o sercu, które jest niezbędnym do życia organem. Wszyscy brali udział w „czerwonych” zadaniach. Były zagadki, odszukiwanie połówek serc i łącznie ich, wspólne układanie konturu serca z czerwonej bibuły. Ponadto dzieci segregowały czerwone przedmioty od pozostałych i oczywiście tańczyły w rytm muzyki wykonując określone ruchy i gesty, co sprawiło dzieciom największą radość. Dzień był pełen zabawy i radości. Przedszkolaki nie mogą doczekać się już kolejnego koloru.

mgr Marlena Goj

Zawody powiatowe w mini piłce siatkowej chłopców i dziewcząt

Zawody powiatowe w mini piłce siatkowej chłopców i dziewcząt W dniach 12 i 13.02.2018 r. w Szkole Podstawowej w Żdżarach odbyły się Mistrzostwa Powiatu Wieruszowskiego w mini piłce siatkowej dziewcząt i chłopców.Zawody odbywały się w ramach Kalendarza Imprez Szkolnego Związku Sportowego- Igrzyska Dzieci.Zwycięzcą zawodów w kategorii dziewcząt została drużyna SP z Dzietrzkowic.W kategorii chłopców pierwsze miejsce zajęła drużyna SP ze Żdżar (w półfinale wojewódzkim zajęli piąte miejsce).

Jesteś tutaj: Home Aktualności